İnternetinizi Hızlandırmak İçin Yöntemler

Oyun oynarken veya film izlerken karşılaştığımız donma probleminin yegane sebeplerinden biri olan internet hız problemi… Evet hepimizin başına geliyor değil mi? Bir daha bu problemleri yaşamayacağınızın garantisini verebilirim. Ne duruyoruz başlayalım!

1.Modeminizi Dinlendirin.

Modeminizi Geceleri Uyurken veya Evde Yokken Kapatın

Bilgisayarınıza resmen can veren ve interneti sizin kullanımınıza sunan modeminizin de küçük bir bilgisayar olduğunu unutmayın. İçinde işlemci ve ram bulunduran bu şirin bilgisayar, sizin internet işlerinizle uğraşırken yorulabilir. Bu tip durumlarda her elektronik eşyanın, teknolojisi gereği ısınma problemleri yaşadığı ve modemin de bundan dolayı internet hız düşüşlerini gözden kaçırmayın.

Modeminizi kapatın ve ona nefes alması için biraz zaman tanıyın.

2. Kablolu bağlantı.

Gecikme ve çekmeme gibi terimlerin altında toplanan sorunları kablolu bağlantı ile en aza indirebilirsiniz

Kablolu bağlantı her cihaz için mümkün değil, zira bunun için söz konusu cihazda bir adet ethernet ya da ethernet destekli USB portu bulunması gerekir. Genellikle Windows dizüstüler ve masaüstü bilgisayarlarda bu port bulunur. Eğer modeminizden bilgisayarınıza ethernet kablosu bağlantısı kurarsanız, internet hizmetini daha stabil ve kayıpsız şekilde kullanırsınız.

3. İnternete Çok Fazla Bağlı Cihaz Olmasın

Modeminiz sunduğu bağlantı imkanı ne kadar fazla kullanıcı ve cihaza bölünürse, alınan performans da doğru oranla azalır. Aktif olarak internet kullanımı yapan cihazları kapatabilir veya internetle bağlantısını kesebilirsiniz. Sonuç olarak internetten çekilen bant genişliğinin tamamını siz kullanabilir ve bağlantı performansını artırabilirsiniz.

Benim kullandığım çözümler bunlar sizinde bildiğiniz yöntemleri yorumlarda paylaşmanızı bekliyorum.

İnternet sitesi http://baturalpaygan.com
Yazı oluşturuldu 5

İnternetinizi Hızlandırmak İçin Yöntemler” için bir görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.